NEDA Rayaneh

راهنمای سرویس
 دریافت راهنمای جامع پشتيباني دامنه و فضا (انگلیسی)
 دریافت راهنمای جامع پشتيباني دامنه و فضا (فارسی)
پشتيباني دامنه و فضا

ضمن تشکر جهت پیوستن به خانواده مشترکین ندارایانه و استفاده از سرویسهای Domain و Web hosting این موسسه، چند نکته مهم جهت سهولت استفاده و بهره گیری از امکانات سرویس به آگاهی شما می رسد.خواهشمند است قبل از هر گونه اقدامی این نکات را بطور کامل مطالعه فرمائید.
 
کنترل پنل ویژه دامنه
ظرف مدت 24 ساعت پس از خریداری سرویس، نام کاربری و اسم رمز کنترل پنل دامنه توسط واحد پشتیبانی به مسئول فنی معرفی شده از سوی مشترک اعلام میگردد. شما (مسئول فنی) میتوانید با مراجعه به آدرس زیر و ورود اطلاعات فوق وارد کنترل پنل دامنه خود شوید:
http://manage.YourDomainName

مشاهده Welcome Page دامنه
صفحه Welcome Page دامنه تحت آدرس http://YOURDOMAINNAME ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت اطلاعات دامنه از سوی واحد پشتیبانی قابل مشاهده میباشد.

مدیریت آدرسهای پست الکترونیکی
جهت مدیریت آدرسهای پست الکترونیکی در کنترل پنل، منوی Domain را انتخاب و روی نام دامنه خود کلیک کنید. سپس به قسمت (Email Accounts (POP3 مراجعه نموده، با انتخاب گزینه Add New آدرس جدید ایجاد و یا آدرسهای موجود را ویرایش نمائید.

چنانچه میزان کل فضای استفاده شده توسط صندوقهای پستی دامنه شما از حجم کل فضای پست الکترونیکی مجاز سرویس بیشتر شود دریافت نامه های الکترونیکی متوقف خواهد گردید، لذا توصیه میشود صندوقهای پستی تعریف شده را مرتبا" کنترل نموده و از تعریف صندوقهای پستی غیر ضروری بپرهیزید. این صندوقهای پستی به دلیل عدم کنترل مداوم به مرور زمان کل فضای تخصیصی سرویس پست الکترونیکی شما را اشغال کرده و دریافت نامه های الکترونیکی را برای سایر صندوقهای پستی نیز غیر ممکن می نماید.

در صورتیکه مایل هستید میزان فضای تخصیصی به هر صندوق پستی را با توجه به نیاز و به دلخواه تعیین کنید، درخواست کتبی خود را با ذکر میزان فضای مورد نظر برای هر صندوق پستی، از طریق نمابر به شماره 22509707 ارسال و یا به صورت نامه الکترونیکی از طریق آدرس پست الکترونیکی نماینده فنی معرفی شده به مؤسسه، به آدرس آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید اعلام نمائید.

Upload نمودن اطلاعات
FTP: جهت upload نمودن اطلاعات به روش FTP به آدرس ftp://ftp.YOURDOMAINNAME مراجعه و نام کاربری (نام کامل دامنه سایت شما YOURDOMAINNAME) و رمز عبور مربوطه را که همان رمز عبور کنترل پنل است وارد نمائید. رمز عبور FTP در منوی Domain، قسمت FTP Accounts قابل تغییرمیباشد.

HTTP) Publish): در صورت تمایل به publish نمودن اطلاعات بجای استفاده از روشFTP، لازم است ابتدا Microsoft Front Page Extensions را برای دامنه خود نصب نمائید. بدین منظور به کنترل پنل، منوی Domain مراجعه و روی نام دامنه خود کلیک کنید. سپس با انتخاب Front Page Extensions نسبت به عمل نصب (Install) اقدام نمائید. نام کاربری جهت Upload بصورت خودکار تعریف شده و رمز عبور مربوطه همان رمز عبور FTP میباشد که در صورت تمایل قابل تغییر است.

توجه:
1. هنگام upload نمودن اطلاعات از زیر شاخه wwwroot استفاده کنید و در صورت استفاده از دیتابیس Access بمنظور برخورداری از امکان write اطلاعات مورد نظر را در زیرشاخه db قرار دهید.
2. صفحه اصلی سایت (Home Page) را تحت یکی از نامهای زیر ذخیره نمائید:
Default.htm, Default.asp, Default.aspx, index.asp, index.html, default.html, index.htm
3. در صورت نیاز به تعریف آدرس فیزیکی برای دیتا بیس از آدرس زیر استفاده نمائید:
f:\domains\[domainname]\db\[xyz].mdb

ارسال/دریافت پست الکترونیکی
پس از تعریف آدرسهای مورد نظر در کنترل پنل ، شما میتوانید به دو روش نسبت به ارسال/دریافت پست الکترونیکی اقدام نمائید.
WebMail: به آدرس http://mail.YOURDOMAINNAME مراجعه و آدرس کامل پست الکترونیکی و رمز عبور مربوطه را وارد نمائید.
Email Client: جهت ارسال/دریافت پست الکترونیکی شما میتوانید از نرم افزارهای سازگار با پروتکلهای POP3 و SMTP مانند Microsoft Outlook استفاده نمائید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از نرم افزار نامبرده به راهنمای مربوطه مراجعه نمائید.

 دریافت راهنمای جامع پشتيباني دامنه و فضا (انگلیسی)
 دریافت راهنمای جامع پشتيباني دامنه و فضا (فارسی)
 


دارای مجوز ISDP به شماره ١١٨-١٦-١٢ از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس اینترنتی www.cra.ir
 
 

دسترسی سریع: